Rodzina Szkol

Idź do spisu treści

Menu główne

Relacja ze spotkania

Wydarzenia > 2015

Jednoczy ich święty patron

Dziś w Jerzmanowej odbył się IV Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Organizatorzy tegorocznego spotkania postawili na sport i zabawę. Aktualnie Rodzina Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zrzesza 43 szkoły. „Sport - narzędziem integralnego rozwoju człowieka” - to hasło tegorocznego zjazdu. W tym roku organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej. Spotkanie odbyło się dokładnie w 95 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. - Chcemy dziś przybliżyć ideę sportu, jaką propagował słowami i swoją postawą Ojciec Święty - mówiła dyrektor Mariola Tuz.

Obecny na zjeździe bp Tadeusz Lityński podkreślił, że życie św. Jana Pawła II byłe pełne nieustannego wysiłku i trudu zarówno tego duszpasterskiego, ale także tego sportowego.

- Życzę, aby szkoły noszące imię Jana Pawła II były szkołami, które potrafią rozwinąć intelekt, dodać odwagi w odkrywaniu prawdy i przyczynić się do kształtowania charakteru w oparciu o wartości ewangeliczne. W tym wszystkim ważny jest oczywiście wysiłek fizyczny. I życzę, aby sukcesy sportowe nie omijały tych szkół - podkreślił bp Tadeusz Lityński.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. na placu przy kościele, później był część artystyczna na szkolnej sali gimnastycznej, a na koniec rozgrywki piłki nożnej, pokazy alpinistyczne oraz wielki dmuchany tor przeszkód.

Rodzina Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej została założona w październiku 2010 roku. - Jej celem jest między innymi upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży nauczania Jana Pawła II, formowanie postaw moralnych i światopoglądowych w duchu wartości chrześcijańskich, integrowanie środowisk szkolnych poprzez dzielenie się osiągnięciami w zakresie nauczania i wychowania oraz podejmowanie wspólnych działań - przypomina ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Stefan Regmunt oraz lubuski kurator oświaty.


Autor:
Krzysztof Król
Relacja foto - kliknij


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego